Kapitono įvartis nulėmė Lietuvos rinktinės pergalę prieš Gibraltarą

(28)
Publikuota: 2024 kovo 27 09:12:29, LFF informacija
×
Fiodoras Černychas. Eltos nuotr.

Lietuvos futbolo rinktinei pavyko išlikti UEFA Tautų lygos C divizione. Atsakomosiose rungtynėse dėl išlikimo, kurios vyko Kaune, Edgaro Jankausko treniruojami lietuviai 1:0 nugalėjo Gibraltaro futbolininkus. Įvartį įmušė kapitonas Fiodoras Černychas. Pirmąsias rungtynes išvykoje mūsų rinktinė taip pat laimėjo 1:0.

Atsakomosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė vertėsi be raudoną kortelę pirmame mače gavusio Edvino Girdvainio. Prieš pat rungtynių pradžią buvo atlikta permaina lietuvių startinėje sudėtyje – Arvydą Novikovą joje pakeitė Paulius Golubickas.

Mūsiškiai turėjo ženklią žaidybinę iniciatyvą prieš Gibraltaro rinktinę, tačiau jos nepavyko paversti įvarčiu pirmo kėlinio metu. F.Černychas jau 7 minutę savo smūgiu sudrebino vartų konstrukciją. Dėkingas progas susikūrė Armandas Kučys, Vykintas Slivka ir Paulius Golubickas.

Stadiono ovacijų susilaukė kapitono F.Černycho įvartis, įmuštas 51 minutę po Pijaus Širvio perdavimo. Per likusį rungtynių laiką lietuviai išlaikė kontrolę ir toliau džiugino sirgalius atakuojančiu žaidimu. Grėsmingiausius momentus antrame kėlinyje dar turėjo F.Černychas, Justas Lasickas, P.Širvys ir V.Slivka ir Artūras Dolžnikovas. Iš viso Lietuvos rinktinė atliko 28 smūgius, iš kurių 10 buvo į vartų plotą. Gibraltaro komanda smūgiavo 3 kartus, į vartų plotą - nė karto.

C divizione išlikę lietuviai žais jo pirmojoje grupėje, kurioje varžovais bus Rumunijos, Kosovo ir Kipro futbolininkai. UEFA Tautų lygos turnyras bus žaidžiamas rugsėjo–lapkričio mėnesiais. Artimiausias iššūkis lietuviams bus birželio mėnesį vyksiantis Baltijos taurės turnyras.