„Juvės“ negelbėjo savi lankai, „Žalgiris“ pabudo po blogo kėlinio

(0)
Publikuota: 2024 gegužės 13 10:21:07, Arūnas Abromaitis
×
Deividas Sirvydis buvo „Lietkabelio“ lyderis laimėtose rungtynėse. Betsafe-LKL nuotr.

Po pirmųjų Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio rungtynių kelią į pusfinalį įpusėjo čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ ir bronzos medalių savininkas Panevėžio „Lietkabelis“, serijose iki dviejų pergalių pirmaujantys 1-0. Kauniečiai 97:61 sutriuškino Mažeikių klubą „M Basket“, o panevėžiečiai pergalę pasiekė po daug rimtesnės kovos - jie išvykoje 84:77 įveikė Utenos „Juventus“. Uteniškių treneris Oliveris Kostičius pastebėjo, kad šį sezoną jo komanda geriau žaidžia Panevėžyje nei namie. Savos sienos ir savi lankai nepadėjo - „Juvė“ pataikė tik 3 tritaškius ir 23.

„Juventus“ ir „Lietkabelio“ jėgos atrodo lygiausios tarp visų ketvirtfinalio porų. Uteniškiai reguliariajame sezone finišavo ketvirti, panevėžiečiai - penkti. „Juvė“ laimėjo dvi ir trijų tarpusavio dvikovų, beje, abi pergalės pasiektos išvykose. Prasidėjus ketvirtfinaliui tendencija išliko - namie uteniškiai vėl prapylė.

Trečiajame ketvirtyje „Lietkabelis“ sukaupė 11 taškų persvarą. Šeimininkams pavyko ją sumažinti iki 5 taškų, toks skirtumas buvo ir likus žaisti pusantros minutės, bet tuomet Gediminas Orelikas smeigė tritaškį, priartinusį panevėžiečius prie pergalės.

„Atkrintamosios varžybos yra kaip teniso mačas. Reikia laimėti du setus, o mes kol kas laimėjome tik vieną. Manau, antrosios rungtynės bus dar sunkesnės ir turėsime žaisti dar geriau, kad pasiektume pusfinalį“, - svarstė „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas. Paklaustas, kas pasikeitė nuo nesėkmingos reguliariojo sezono pabaigos, serbas atsakė paprastai: „Pagaliau pradėjome gintis taip, kaip galime.“

„Atkaklios rungtynės, kurių baigtį nulėmė detalės. Krepšinyje svarbu išnaudoti susikurtas progas, pataikyti metimus, o mes to nepadarėme. Varžovai savo metimus pataikė. Dabar turime analizuoti šias rungtynes ir pasiruošti kitoms. Panašu, kad šį sezoną Panevėžyje su „Lietkabeliu“ žaidžiame geriau nei namie“, - sakė O.Kostičius.

Uteniškiai pataikė tik 2 iš 23 tritaškių (13 proc.), o panevėžiečių pataikymas iš toli buvo solidus - 10 iš 23 metimų (43 proc.). Kovą dėl kamuolių „Lietkabelis“ laimėjo 41-26.

Tai, kad Panevėžio komanda atkrintamosiose varžybose atrodė visai kitaip nei reguliariajame sezone, O.Kostičiaus visai nenustebino: „Jie turėjo problemų, tačiau problemų pasitaiko visiems. Ši komanda yra labai patyrusi, turi gerą sudėtį, dalis jos krepšininkų kartu žaidžia ne pirmus metus. „Lietkabelyje“ netrūksta nei kokybės, nei charakterio. Mes tikėjomės, kad Panevėžio komanda atsities, tačiau viską lėmė tai, kad nepataikėme metimų.“

Užbaigti ketvirtfinalio seriją „Lietkabelis“ galės antradienį, kai susitiks su „Juve“ savo aikštelėje. Rungtynės Panevėžyje prasidės 18.30 val. Kiek anksčiau, 18 val., Telšiuose prasidės antrosios „M Basket“ ir „Žalgirio“ rungtynės.

Reguliariojo sezono nugalėtojai žalgiriečiai ketvirtfinalio akistatą su aštuntoje vietoje likusiu „M Basket“ pradėjo šeimininkų teisėmis, bet dėl savo arenos užimtumo žaidė ne namie, o Kėdainiuose. Mažeikiškiai kiek panervino čempionus, laimėję pirmąjį kėlinį 26:17, tačiau kauniečiai dar iki pertraukos išsiveržė į priekį, o trečiajame ketvirtyje smogė lemiamą smūgį. Šis ketvirtis laimėtas 28:5.

„Per savo karjerą dalyvavau daugybėje atkrintamųjų varžybų serijų ir scenarijus dažnai būna panašus. Pradėjome labai blogai, be ugnelės, nesigynėme, nelaimėjome 50 ir 50 kamuolių. Antrasis kėlinys buvo kiek geresnis, bet nusiteikimo ir energijos vis tiek trūko. Per pertrauką paprašiau žaidėjų vieno dalyko - sužaisti gerą kėlinį, kurį mes vadiname magišku kėliniu. Po jo mes jau kontroliavome rungtynes“, - teigė „Žalgirio“ treneris Andrėja Trinkjeris (Andrea Trinchieri).