Lietuvos rankininkes nuo kelialapio skyrė 10 įvarčių

(0)
Publikuota: 2024 balandžio 08 10:24:48, Lietuvos rankinio federacijos informacija
×
Lietuvos rankininkės (žalia apranga) Šiaurės Makedonijoje liko toli nuo išsvajoto tikslo. Šiaurės Makedonijos rankinio federacijos nuotr.

Lietuvos moterų rankinio rinktinė nepateko į 2024 m. Europos čempionatą. Paskutines atrankos varžybų rungtynes ji išvykoje 24:34 pralaimėjo Šiaurės Makedonijos komandai. Tam, kad gautų kelialapį kaip viena iš keturių geriausių trečiąsias vietas grupėse užėmusių rinktinių, lietuvėms reikėjo pasiekti bent lygiąsias.

Mūsų šalies rankininkės Šiaurės Makedonijoje laikėsi pusę pirmojo kėlinio, 15 min. rezultatas buvo lygus 7:7. Visgi iki pertraukos šeimininkės susikrovė 6 įvarčių persvarą. Antrojo kėlinio viduryje pavyko ją sumažinti iki 4 įvarčių, bet tuomet makedonės vėl nutolo.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė 10 įvarčių pelniusi Aušra Arciševskaja. Rita Rakauskienė ir Beatričė Ruseckaitė pridėjo po 4 įvarčius, Dominyka Andronik – 3, Gabija Pilikauskaitė, Inesa Verbovik ir Vakarė Damulevičiūtė – po 1.

„Nepasinaudojome galimybe iškovoti išsvajotą tašką, kuris būtų užtikrinęs kelialapį į Europos čempionatą. Aikštelėje nerealizavome pasiruoštų planų. Sunku pasiekti gerą rezultatą, kai tam tikros idėjos neveikia. Nebuvo taip, kad makedonės stebuklingai žaidė. Mes per daug klydome, suteikėme varžovėms galimybių bėgti į greitą puolimą, o pačios tuo neatsakėme. Buvo nesusikalbėjimo ir techninio broko. Koją labai kišo nerealizuoti metimai, nors turėjome gerų progų. Labai gaila, kad paleidome turėtą šansą“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.

Lietuvės per 6 rungtynes pasiekė vieną pergalę ir surinko 2 taškus. 5-oje atrankos grupėje jos užėmė trečiąją vietą, dėl teigiamo įvarčių skirtumo aplenkusios Azerbaidžano komandą, taip pat laimėjusią vieną mačą. Kelialapius į Europos čempionatą gavo Ispanija (12 tšk.) ir Šiaurės Makedonija (8 tšk.).

Bilietai į čempionatą atiteko ir keturioms iš aštuonių trečiąsias vietas užėmusių komandų. Lietuvės iki paskutinių rungtynių turėjo galimybę atsidurti tarp jų, Šiaurės Makedonijoje reikėjo iškovoti bent 1 tašką. Kaip geriausios trečiosios komandos į čempionatą pateko Turkijos, Slovakijos, Portugalijos ir Farerų salų rinktinės. Skaičiuojant tik rungtynių su dviem geriausiomis grupės ekipomis rezultatus, lietuvių įvarčių santykis yra -60. Tarp trečiąsias vietas užėmusių komandų mūsiškė liko šešta.

Kartų kaitą išgyvenusi Lietuvos rinktinė į oficialias tarptautines varžybas grįžo po pusantrų metų pertraukos, nes praleido praėjusio pasaulio čempionato atrankos turnyrą.

„Po pertraukos į tarptautines varžybas grįžusioje rinktinėje jau nusistovėjo branduolys. Bet jauna komanda dar nėra išsiugdžiusi nugalėtojos mentaliteto, dar trūksta tikėjimo savimi, pasimetame tarptautinėse varžybose. Sveikintina, kad į jas grįžome. Jos būtinos norint kelti Lietuvos moterų rankinio lygį. Svarbu, kad tobulėtume, išmoktume savo klaidas.

Turime sąlyginai mažai tiek moterų rankinio klubų Lietuvoje, tiek lygiaverčių žaidėjų, kurios gali atstovauti nacionalinei rinktinei. Trūksta žaidėjų, rungtyniaujančių užsienio klubuose, kad jos gautų kuo daugiau tarptautinių varžybų patirties. Tikimės, tai mūsų laukia priešakyje, nes turime perspektyvaus jaunimo. Bet moterų rinktinėje jaunimo neužtenka. Jaunimą būtina grūdinti aukšto lygio tarptautiniuose turnyruose, o vyresnėms rankininkėms reikia noro atstovauti rinktinei ir ginti savo šalies garbę“, – teigė K.Kaladinskas.

Šių metų lapkričio 28 d. prasidėsiančiame Europos moterų rankinio čempionate, kuris vyks Austrijoje, Vengrijoje ir Šveicarijoje, pirmą kartą istorijoje rungtyniaus net 24 komandos.

Lietuvos rinktinė Europos pirmenybėse žaidė tik kartą - 1996 m., kai užėmė 12-ąją vietą.